Fotografie pod pryskyřici

Fotografie pod pryskyřici

Zalití fotografického tisku lesklou epoxidovou pryskyřicí mu dodává elegantní moderní vzhled, který se tradičním rámováním nedá získat. Konečným výsledkem je živé, lesklé a profesionálně vyhlížející umělecké dílo, které bude vypadat stejně dobře doma nebo v galerii. Touto technologií se zabýváme již cca 6 let a za tu dobu jsme „polili“ stovky metrů čtverečních.

Na trhu existuje velké množství pryskyřic, ne všechny jsou vhodné pro práci s fotografií. Naše pryskyřice je speciálně vyrobena pro práci s fotografií a uměleckými díly. ArtResin je odvozen z muzejních materiálů,  aby byla zajištěna jeho čistota a průzračnost po celá desetiletí. Mnoho pryskyřic obsahuje UV stabilizátor, který pomáhá oddálit proces přirozeného žloutnutí epoxidu, ale to samo o sobě nestačí k zabránění žloutnutí. ArtResin obsahuje jak UV stabilizátor, tak pokročilé aditivum zvané HALS (Hindered Amine Light Stabilizer), které zabraňuje spuštění procesu žloutnutí.

Nabízíme dvě základní možnosti výroby. První je zalitá fotografie na Dibondové 3mm desce a opatřené hliníkovým závěsným rámem. Dílo má odstup od zdi 2cm, rám je vždy menší a je skrytý. Výsledkem je moderní vzhled, bez rušivého rámováni a díky odstupu od zdi působí prostorovým dojmem. Druhý způsob je náš fotobox libovolného rozměru a výšky 2,3,4, nebo 5cm. I tento způsob je velice oblíbený a efektní. Zalitou fotografii na Dibondu je samozřejmě možné rámovat do libovolného rámu. 

prybox det roh2 kopie pry detailroh kopie

tuli1 kopie zeme1 kopie

zaves Al 1 kopie pryyya kopie

Proces výroby je následující. Vyrobíme fotografii, kterou nakašírujeme na desku Dibond 3mm a poté zalijeme pryskyřicí ArtResin. Je nutné zachovat bezprašné prostředí /do 12 hodin po zalití / a stálou teplotu a vlhkost. Pryskyřice vysychá 72 hodin, poté následuje rozleštění. Celý proces je časově náročný a třeba počítat s delší dodací dobou. Výsledkem je ale vysoce efektní dílo, které dle našich zkušeností ohromí každého. I zapřísáhlý odpůrci lesklého povrchu nakonec podlehli….

Důkazem neobvyklosti a jedinečnosti je i to, že jsme touto technologií realizovali kromě výzdob mnoha objektů i řadu autorských výstav /autoři Jiří Turek, Jiří David, Patrik Proško, Jiří Kolbaba, Jiří Šebek, Pavel Lebeda a mnoho dalších/.

Minimální formát 30x40cm, maximální 120x200cm.

Orientační cena pro formát 40x60cm:
na Dibondu 3mm se závěsným rámem 2742,- vč. DPH
na Fotoboxu 4cm 2962,- vč. DPH