Hahnemühle Natural Line

Hahnemühle Natural Line

Natural Line zaujímá v rámci Hahnemühle Digital FineArt Collection zvláštní místo . Zahrnuje pět jedinečných  papírů FineArt pro inkoustové tiskárny vyrobené z výjimečných, udržitelných surovin: bambusu, konopí a agáve (sisal) a cukrové třtiny (bagasse). Rostliny, ze kterých se získává potřebná dužina, jsou rychle rostoucí, nevyžadují při pěstování žádné pesticidy a málo vody. Pomáhají šetřit cenné zdroje a tím chránit životní prostředí. Hahnemühle využívá část výtěžku z Natural Line na podporu ekologických projektů na regionální, národní a mezinárodní úrovni v rámci své iniciativy Green Rooster

Bamboo Gloss Baryta 305

305 g/m2 · 90 % bambusových vláken · 10 % bavlna · přírodní bílá

Hahnemühle Bamboo Gloss Baryta nastavuje nový standard jako první FineArt inkoustový papír na světě vyrobený z 90 % bambusových vláken s prémiovým vysoce lesklým barytovým inkoustovým potahem. Přírodní bílý papír je dodáván v příjemném teplém odstínu bílé a neobsahuje žádné optické zjasňovače. V kombinaci s lehce texturovaným povrchem nabízí Hahnemühle Bamboo Gloss Baryta přirozeně vypadající estetiku se vzhledem a dojmem analogového barytového papíru. Vysoce lesklý prémiový inkoustový povlak poskytuje vynikající výsledky tisku s definovanou reprodukcí barev a detailů, sytou černou a výraznými kontrasty. Dodatečný síran barnatý v povlaku zlepšuje tonální rozsah, ostrost a čistotu tisku. Hahnemühle Bamboo Gloss Baryta neobsahuje kyseliny a lignin a splňuje nejvyšší standardy odolnosti proti stárnutí. Jedinečná směs udržitelných bambusových vláken, měkké povrchové struktury a pozoruhodné kvality tisku propůjčuje uměleckým dílům jedinečný výraz a hloubku.

Hahnemühle Bamboo 290

290 gsm · 90 % bambusových vláken · 10 % bavlna · přírodní bílá

Hahnemühle Bamboo je světově první FineArt inkoustový papír vyrobený z 90 % bambusových vláken pro přirozený vzhled a výrobu papíru šetrnou k životnímu prostředí. Přirozeně bílý, teplý tónovaný bambusový papír neobsahuje optické zjasňovače a vyniká svou měkkou, lehce strukturovanou plstěnou strukturou a smyslným dojmem. Matný prémiový inkoustový povlak poskytuje vynikající výsledky tisku s definovanou reprodukcí barev a detailů, zejména u teplých odstínů a monochromatických výtisků. Bambus je bez kyselin a ligninu a splňuje nejpřesnější požadavky na odolnost proti stárnutí. Jedinečná kombinace udržitelných bambusových vláken, měkké povrchové struktury a působivé kvality tisku dodává uměleckému dílu výjimečný výraz a duši.

Sugar Cane 300

300 g/m2 · 70 % vláken cukrové třtiny · 30 % bavlna · přírodní bílá

Hahnemühle Sugar Cane rozšiřuje řadu Natural o inkoustový papír FineArt vyrobený z rychle obnovitelné přírodní suroviny – cukrové třtiny. 70 % tohoto ekologického papíru FineArt pro inkoustové tiskárny se skládá z bagasových vláken, vedlejšího produktu při zpracování cukrové třtiny. Přírodní bílý papír z cukrové třtiny s teplým tónem neobsahuje optické zjasňovače a vyznačuje se jedinečnou, jasně definovanou plstěnou strukturou a hmatovým dojmem. Matný prémiový inkoustový povlak poskytuje vynikající výsledky tisku s definovanou reprodukcí barev a detailů, zejména u teplých odstínů a monochromatických výtisků. Neobsahuje kyseliny a lignin a splňuje nejpřísnější požadavky na odolnost proti stárnutí. Jedinečná kombinace udržitelných vláken cukrové třtiny, jasně definované povrchové struktury a působivé kvality tisku dodává uměleckému dílu výjimečnou expresivitu a duši.

Hahnemühle Hemp

290 g/m2, 60 % konopné vlákno, 40 % bavlna, bílá

Hahnemühle Hemp využívá jedno z nejstarších a nejrozmanitějších přírodních vláken na světě a je vyrobeno z 60 % konopných vláken. Základ papíru pro inkoustové tiskárny FineArt zaujme svým zářivě bílým přirozeným tónem a díky zářivě bílé barvě konopných vláken nejsou potřeba žádné optické zjasňovače. Lehce strukturovaný povrch dodává papíru příjemný, hedvábný omak. V kombinaci s matným prémiovým inkoustovým potahem se jedná o skutečně všestranný papír FineArt pro inkoustové tiskárny. Barvy a detaily jsou brilantně reprodukovány, hloubka černé skutečně vyniká a kontrasty jsou reprodukovány s úžasným efektem. Inkjetový papír FineArt bez obsahu kyselin a ligninu splňuje nejnáročnější požadavky na odolnost proti stárnutí. Konopí bylo nezbytnou součástí výroby papíru po celá staletí a díky svým extrémně robustním vláknům se často používalo pro dlouhodobé historické dokumenty, jako je Gutenbergova Bible a Deklarace nezávislosti USA.

Hahnemühle Agave

290 gsm · 70 % agávové vlákno · 30 % bavlna · bílá

Hahnemühle Agave rozšiřuje řadu Natural Line o inkoustový papír FineArt, který se vyrábí z agávových vláken. 70 % tohoto jedinečného, ​​ekologického papíru FineArt pro inkoustové tiskárny je vyrobeno ze sisalových vláken. Základní materiál vyniká zářivě bílým přírodním tónem a neobsahuje optické zjasňovače. Hrubá, ale jemně definovaná povrchová struktura dodává předmětu podmanivý pocit hloubky a zapůsobí příjemným, měkkým dojmem. Matný prémiový inkoustový povlak zaručuje vynikající výsledky tisku s vynikající reprodukcí barev a detailů, sytou černou a optimálními kontrasty. Hahnemühle Agave je bez kyselin a ligninu a splňuje nejnáročnější požadavky na odolnost proti stárnutí. Kombinace jedinečných surových vláknitých materiálů, zářivě bílý přirozený tón, vyvážená povrchová struktura a obvyklá vysoká kvalita tisku z něj činí exkluzivní, všestranný papír FineArt pro inkoustové tiskárny.
 

logo lipova

Lípová 6 je společný projekt dvou firem, které nabízí na jednom místě výrobu klasických velkoformátových fotografií (proces RA-4) a laminování, rámování a paspartování, velkoformátový digitální Fine Art tisk fotografií a reprodukcí.

Ramy Pasparty

Fotonova

Certified Studio LOGO